۱۳۸۵/۰۳/۰۶

راه اندازی PHP در ویندوز قسمت دوم

برنامه هائی مانند Easyphp


این قسمت شبیه به برنامه نصب کننده ی PHP است. برنامه هائی مانند Easyphp تمامی موارد لازم برای راه اندازی یک سایت را بر روی کامپیوتر شخصی (localhost) ارائه می دهد. PHP, MySQL و سرویس دهنده ی وب مانند Apache از این موارد می باشند. این روش برای کاربران مبتدی توصیه می شود.


برای نصب Easyphp به صورت زیر عمل کنید:1- برنامه Easy PHP را از این قسمت دریافت کنید.

+شرح: این راهنما براساس نسخه Easy PHP 1-8 تهیه شده است.

2- به پوشه ای که Easy PHP را در آنجا ذخیره کرده اید بروید و برروی ایکن Easy PHP 1-8_setup کلیک کنید.


3- پنجره Setup-EasyPHP باز می شود


- در اینجا برروی دکمه Next کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.


4- در این مرحله قوانین و قرارداد برنامه را مشاهده می کنید که باید قرارداد برنامه را بپذیرید-بدین منظور قسمت I accept the agreement را فعال کنید
-و برروی دکمه Next کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.5- در این مرحله اطلاعات برنامه را مشاهده می کنید

-برروی دکمه Next کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.6- در این مرحله باید محل نصب Easy PHP را مشخص کنید
-جهت راحتی کار و انتقال پوشه ها (برای بعدها) می توانید محل نصب را به این صورت در نظر بگیرید-برروی دکمه Next کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.

7- در این مرحله تنظیمات را بصورت پیشفرض رها کنید


-برروی دکمه Next کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.

8- در این قسمت باید اطمینان داشته باشید که می خواهید برنامه را نصب کنید


-در صورتی که مایل هستید مراحل قبلی را تصحیح کنید برروی دکمه Back کلیک کنید، در غیر این صورت برروی دکمه Install کلیک کنید.

9- دراین مرحله باید صبرکنید تا برنامه کامل نصب شود


-بعد از اتمام نصب پنجره ای را به شکل زیر مشاهده می کنید که حکایت از نصب کامل برنامه دارد


-برای اتمام کار برروی دکمه Finish کلیک کنی


شما اکنون برنامه Easy PHP را نصب کرده اید.1- یک ایکون کوچک به این شکل:- باید در قسمت Taskbar مشاهده کنید. اگر این ایکن وجود نداشت برای فعال کردن آن از طریق زیر عمل کنید:

- منو Start- Programs- و درآخر برروی ایکن EasyPHP کلیک کنید- اکنون باید ایکن Easy PHP را در قسمت Taskbar مشاهده کنید که یک چراغ قرمز هم برروی ایکن چشمک میزند (نشانگر فعال بودن برنامه است)2- برروی ایکن Easy PHP کلیک راست کنید-از منو باز شده برروی Stop کلیک کنید-مشاهده می کنید که چراغ چشمک زن برروی ایکن Easy PHP دیگر کار نمی کند (نشانگر غیر فعال بودن برنامه است)

ادامه مطلب آموزشی راه اندازی PHP در ویندوز در قسمت های بعدی به شما عزیزان ارائه خواهد شد.

۳ نظر:

 1. سلام
  از سايتي كه ايجاد كرديد بسيار خوشحالم و اميدوارم مطالب آن پيوسته ادامه داشته باشد.من كه يك تازه كار هستم خيلي استفاده كردم.اميدوارم همانطور كه شما به ديگران كمك ميكنيد ديگران هم به شما در همه زمينه ها كمك كنند و در زندگي موفق باشيد.مرسي

  پاسخحذف
 2. با سلام خدمت دوست عزيز. سئوالي از شما داشتم كه ممنون ميشوم اگر جواب آنرا با بزرگواري مرقوم فرمائيد. در قسمت چپ وبلاگم اخباري را از OYAX درج ميكنم كه متاسفانه فونت ريزي دارند. به نظر شما چگونه مي توانم فونت آنها را مثل آن چيزي كه شما در سايت خودتان آورده ايد، درشت كنم. قبلا از راهنمايي شما سپاسگزارم. شاد باشيد.

  پاسخحذف
 3. [...] مانند easyPHP و WAMP به کمک ما می آیند. نصب easyphp را قبلا در راه اندازی PHP در ویندوز قسمت دوم با هم بحث کرده ایم. نصب WAMP هم مانند easyphp است. ولی WAMP نسبت [...]

  پاسخحذف