۱۳۸۵/۰۴/۱۱

ضمیمه php چیست؟

برای استفاده از کد های php باید آن ها را در داخل دو علامت(معمولا شروع با php?> و پایان با <?) قرار می دهند. به این نماد ها ضمیمه php می گویند. ضمیمه php نقاط ابتدائی و انتهائی کد php را به سرور اعلام می کند. هر متنی که درون ضمیمه php قرار بگیرد به عنوان کد php در نظر گرفته می شود و متنی که در خارج آن قرار دارد یک متن HTML ساده است (می تواند کد HTML باشد).
سبک های ضمیمه php متنوع هستند و تعدادی از آنها را بررسی می کنیم.

سبک های ضمیمه PHP

 • سبک XML

  <?php echo ' XML'; ?>


  ما در این سایت بیشتر از این سبک استفاده می کنیم. سرپرست شبکه نمی تواند آن را غیر فعال کند و بنابر این روی همه سرور ها قابل دسترسی است. از این سبک ضمیمه به همراه اسناد XML استفاده می شود. اگر قصد بکارگیری XML بر روی سایت را داری از این سبک استفاده کنید.


 • سبک Short

  <? echo 'Short'; ?>


  این سبک ضمیمه ساده ترین سبک است و از دستور العمل پردازشی SGML استفاده می کند. برای استفاده از آن باید تنظیم short-open-tag را که در فایل پیکر بندی (config) قرار دارد فعال کنید. با وجود اینکه این سبک از متن کوتاهی استفاده می کند اما بدلیل توانائی سرپرست شبکه در غیر فعال کردن این سبک، استفاده از آن پیشنهاد نمی شود.


 • سبک SCRIPT

  <SCRIPT LANGUAGE='PHP'> ECHO 'SCRIPT'; </SCRIPT>


  این سبک که طولانی ترین سبک است برای کاربران JavaScript و VBScript آشناست. اگر از ویرایشگر HTML استفاده می کنید و با بقیه مشکل دارید از این سبک استفاده کنید.


 • سبک ASP

  <% echo 'ASP'; %>


  این سبک مشابه سبک هائی است که در ASP یا ASP.NET استفاده می شود. با فعال کردن تنظیمات پیکربندی asp-tags می توانید از این سبک استفاده نمائید. این سبک به صورت پیش فرض در حالت غیر فعال قرار دارد.

۲ نظر: