۱۳۸۵/۱۰/۲۳

دروس عمومی

سلام دروس عمومی - weblog.cheshmak.net
«از دروس عمومی متنفرم»

نمی خواهم بگویم که به دروس عمومی علاقه ندارم. فقط می گویم که از آنها متنفرم. این دروس عمومی همیشه با من سر ناسازگاری داشتند و دارند و خواهند داشت!

امتحانات دانشگاه شروع شده و طبق همیشه درس و کتاب با دیگر از کمدی که در آن اغلب قفل است بیرون می آیند. این ترم از دروس عمومی، درس "آیین زندگی (اخلاق کاربردی)" را جهت گذراندن انتخاب کرده بودم. در حالی که یکشنبه امتحان پایان ترم این درس قرار است برگزار شود، من هنوز امروز کتاب را باز کردم. هیچ وقت حاضر نبودم وقتم را برای خواندن چنین درس هایی بگذارم(نه اینکه هدر بدهم).

جلد زیبای کتاب بود که مرا به طرف خود کشید و باعث شد که شروع به مطالعه درس کنم. ولی محتوای آن ...
همه و همه ی محتوای کتاب تکراری بود. درس هایی از زندگی که یقین دارم آموختن به سلیقه انسان بستگی دارد. مثلا فلانی دوست دارد اینگونه رفتار کند ولی من دوست ندارم و یا بر عکس.

خلاصه اینکه این دروس عمومی همانند یک لیوان (استکان نه) چای سرد تلخ، مرا از خود می رنجانند ولی من با هر ترفندی که شده از عهدشان بر می آیم.

موفق باشید

فرق دروس عمومی با چای سرد تلخ در این است که دومی بهتر از اولی است.

۲ نظر:

 1. با سلام
  نظر من درمورد جمله ای است که در بالای وبلاگ خود نوشته اید: این جمله را فردی گفته که اصلاً از انتقاد و نقد اطلاع کافی نداشته و اصلاً این جمله مربوط به حال نیست. اگر نقد و انتقاد صحیح و دست وجود نداشته باشد دیگر آنانی که می خواهند عمل کنند نیز نی توانند به درستی کار خود را انجام دهند. همه ما به نوعی در حال انتقاد هستیم. حتی همین پست شما که درد دلی است درمورد درس و امتحان و دروس عمومی نیز نقدی از دیدگاه شما بر دروس عمومی

  پاسخحذف
 2. سلام

  اگر من می توانستم دروس عمومی را براحتی مطالعه نمایم، یقین داشته باشید که هرگز این پست انتقادی را در این زمینه نمی نوشتم.

  موفق باشید

  پاسخحذف