۱۳۸۶/۱۱/۰۵

جیره بندی برق در تهران؟

سلام
حدود یه هفته است که شب ها چند کامپیوتر رو توی شرکت روشن می زاریم ولی هر روز صبح که میایم می بینیم خاموش شدن. یکی دو روز اول فکر کردیم که اتفاقی بوده ولی دیدم نه انگاری اتفاقی نیست. بعد گفتیم حتما شب ها برق ساختمون رو قطع می کنن!
... بگزریم ...
نزدیک یک ماهی میشه که برق خونمون هی قطع و وصل می شه! گفتیم اینم حتما دارن کابل عوض می کنن. آخه روز ها اتفاق می افتاد. چند ساعت قبل (حدود ساعت ۴ صبح) از خواب بلند شدم تا یه چیزی بخورم. اومدم قشنگ همه چیز رو آماده کردم. رفتم دستامو بشورم که از شانس من برق ها رفت! :(
توی تاریکی مجبور شدم به جای ماکروویو از گاز استفاده کنم. خلاصه خوردیم و خوابیدیم.
ساعتای ۵ بود که برق ها اومد و همه چراغ هایی رو که تو خاموشی روشن کرده بودم روشن شدن.
گفتم نکنه که این ربطی به قطعی برق توی شرکت داشته باشه؟! اولش گفتم نه بابا، چه ربطی ممکنه داشته باشه؟!
خلاصه اومدین توی اینترنت و دیدم نه انگاری بقیه هم قطعی برق دارن. نمونش همین رضا. از طرفی، یه ۲-۳ شبی می شه که صبحا بیدار میشم می بینیم آب سردکنمون خاموشه.

این سوال برام پیش اومد که آیا کس دیگه ای هم قطعی برق داره؟

موفق باشید

۲۵ نظر:

 1. آره بابا
  برق رو هم مثل این‌که جیره‌بندی کردن. مثل این‌که وزیر نیرو هم گفته بود در ساعات اولیه‌ی صبح برق رو قطع می‌کنیم.

  پاسخحذف
 2. آره قطعی برق عمومی ما الان دو سه شب از ساعت 2 و 3 تا 4 و 5 صبح برقمون میره، وبلاگ علیرضا شیرازی رو هم یه نگاهی بندازی میبینی اونم نوشته این مشکل رو داره. :( علتش هم مثل اینکه کمبود گاز و اینا بیان شده ولی به هر حال خیلی مسخره است من قبلا شبا کامپیوتر رو میذاشنم دانلود کنه الان با این وضعیت جرات نمی کنم هیچی رو بذارم به برق وصل بمونه.

  پاسخحذف
 3. من هم هر شب با قطعی برق مواجه هستم چون هرشب کامپیوترم رو برای دانلود روشن نگه می دارم صبح می یام می بینم که خاموشه من هم فکر می کردم کامپیوترم مشکل داره بعد فهمیدم که نه ظاهراً برق می ره از یکی شنیدم که می گفت اینها برق رو قطع می کنن که مصرف نیروگاه ها کمتر بشه حالا نمی دونم که شب چه مصرفی هست که بخواد کم بشه.
  دیشب هم که خودم بیدار بودم حدود ساعت 1 برق رفت ما هم تهرانپارس می شینیم از پنجره هم که بیرون رو نگاه کردم تا جایی که چشم کار می کرد برق نبود اما دورترها برق داشتند .

  پاسخحذف
 4. وبلاگ علیرضا شیرازی مدیر بلاگفا رو ببین! در مورد این نوشته!
  مام داریم حاجی ولی ساعت ۳ شبه!!!!!!!

  پاسخحذف
 5. خونه ما هر روز از ساعت 3 تا 5 صبح برق قطع ميشه . خيابون مون هم روشنايي اش قطعه

  پاسخحذف
 6. بله دقیقا ما هم بعد از تابستون همین مشکل رو داریم و برقهامون هر چند وقت یکبار صبح ها به مدت 2 ساعت قطع میشن (اهواز)

  پاسخحذف
 7. اي بابا بازم كه تو از دنيا عقب موندي ؛ از بس كه سرت تو كامپيوتره ...........چند روزه تهران و چند شهر ديگه برقشون جيره بندي شده!!! خدا شكر كه ما مشكل برق رفتگي نداريم، لااقل از بابت برق شانس آورديم.

  پاسخحذف
 8. با سلام.
  برق ما هم سه شب پیاپی قطع شده. (من چون شبها تا دیروقت بیدارم متوجه شدم)
  باید بگم به نظر من این کار به صورت برنامه ریزی شده انجام می شه. چون سر ساعت برق می ره! (2 شب اول سر ساعت 2 بعد از نیمه شب برق رفت و سر ساعت 3 هم برگشت!) شب سوم هم سر ساعت 4 صبح برق رفت و سر ساعت 5 برگشت. (روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه در منطقه سعادت آباد تهران)

  من فکر می کنم دلیلش باید تعمیرات یا تعویض کابل یا... باشه. چون با قطع کردن برق در ساعت 4 تا 5 صبح مگه چقدر صرفه جویی می شه؟ اون موقع فقط ممکنه توی هر خونه یک یخچال و یک فریزیر توی برق باشه. که عملا با قطعی برق صرفه جویی در پی نخواهد داشت (چون وقتی برق فریزر قطع بشه و دمای داخل فریزر مثلا 5 درجه بالا بره، بعد از وصل شدن مجدد برق، موتور/کمپرسور فریزر باید بیش از حالت نرمال فعالیت کنه (و برق بیشتری مصرف کنه) تا دوباره دما رو به حالت عادی برسونه. یعنی عملا برقی که صرفه جویی شده، دوباره مصرف می شه!

  پاسخحذف
 9. اره برق ما هم هر شب میره ای تف تو گور بابای ...

  * توسط سعید زبردست (خودم) این آخرش رو ویرایش کردم که قیل نشم.

  پاسخحذف
 10. این وزیر نیرو شانس آورد که شما پست خود را زودتر از من گذاشتید ( دیکه نمیذارم چون گاهی اوقات بی مزه میشه و دیگر دوستان وردپرسی رو ،تیتر تکراری، خسته میکنه ) داشتم براش!!!!
  حیف و هزاران حیف.
  ممنون از پستی که گذاشتی.
  موفق تر باشی

  پاسخحذف
 11. برق ما از دوشنبه دچار این جیره‌بندی شده! شب‌ها از ساعت 1-3 تا 5 صبح می‌ره و من هرروز ساعت 5 با صدای تاخیر انداز از خواب بیدار می‌شم.
  خیلی‌ها متوجه این موضوع نمی‌شن.

  پاسخحذف
 12. این دوست عزیز جناب «امین» آقا عجب نکته بکری رو اشاه کرده! اینکه مقدار صرفه جویی شده دوباره مصرف میشه خیلی بامزه بود.
  من بجنورد زندگی میکنم و هنوز متوجه این مدل قطع برق نشدم. حالا بررسی میکنم ببینم چه جوریه.
  ولی موضوعی که کاملا برام مشخصه اینه که ادعای آقایان در مورد اینکه مشکلی در مورد گاز و برق و .. نداریم یک ادعای احمقانه بیش نیست. اگر فعلا «به نظر نمی رسد» که مشکلی هست نه به دلیل «مدیریت صحیح» که به دلیل «ماست مالی» گسترده است. در چند روزی که بجنورد با مشکل افت فشار گاز مواجه بود، گاز اکثر واحدهای تجاری شهر کاملا قطع بود. ولی چون مردم در خانه هایشان بودند و اونجا گاز بود، مشکلی احساس نمی شد.
  حالا همین الگو درمورد برق هم داره انجام میشه. در واقه به نظرم ما تا به حال در یک تعادل بسیار ظریف بین تولید و مصرف قرار داشتیم که سرمای شدید اون رو بهم زد و باعث شد ضعف ساختار در خیلی جاها کاملا ظاهر بشه.

  پاسخحذف
 13. دوستان نكته قطعي برق فقط براي صرفه جويي در خود برق نيست. برق را نصف شب قطع ميكنند اونوقت ميدونيد چقدر در گاز صرفه جويي!!!! ميشه؟ !!! همه موتورخانه هاي هر ساختمان كه گاز آنها با برق استارت ميخوره از كار ميافته! حالا فهميديد اين ...... احمدي نژاد آنقدر ها هم كه مي گن بي مغز نيست!!!! وقتي كشوري مقام دوم ذخاير جهان و مقام سوم ذخاير نفت رو داره و ادعاش ميشه مي خواد به همه درس كشورداري ياد بده و بعد از 30 سال شعار اين وضع مردمشه چه انتظاري داريد!
  خواستيد در اين مورد به اين مقاله كه نوشته ام مراجعه كنيد. http://mouhajer.blogfa.com/post-2.aspx حتما نظرتون را هم بذاريد.
  --------------------------
  * برای جلوگیری از قیل شدن، کمی ویرایش شد.

  پاسخحذف
 14. واقعا گندشو در آوردن .خودمون کردیم که لعنت بر خودمون باد .وقتی یه فلانی مثل این ............ میشه رئیس جمهور خوب چرا وضعمون بدتر از این نباشه هاااان. باز برید به این آدما رای بدین یا نه با رای ندادنتون بزارین همچین اقلیتهایی تو کشور بر همه حکومت کنن.
  ------------------
  * برای جلوگیری از قیل شدن، کمی ویرایش شد.

  پاسخحذف
 15. از اینجا (شیراز) تا حالا موردی گزارش نمیشه. اما توی روزنامه پنج‌شنبه خوندم که احتمال سهمیه‌بندی گاز وجود داره!

  پاسخحذف
 16. سلام. آره بابا ماله ما هم قطع می شه. برق این شب ها از ساعت 4 تا 5 قطع و وصل می شه.

  پاسخحذف
 17. ای بابا ...
  چی تو این اینجا درسته که برقش درست باشه ؟؟؟

  به نظر من همش رو برنامس :D وگرنه هرشب هی سر یه ساعت معین برق نمی‌ره و بیاد من فکر می‌کردم فقط اینجا اینطوره نگو بقیه مناطق هم به همین صورته :-s

  پاسخحذف
 18. @زیر خط IT می گوید:
  ژانویه 25, 2008 at 11:21 ق ظ
  بله دقیقا ما هم بعد از تابستون همین مشکل رو داریم و برقهامون هر چند وقت یکبار صبح ها به مدت 2 ساعت قطع میشن (اهواز)
  ---
  کجای اهوازی؟! منم اهوازم در کل طول امسال، ما شاید فقط یکبار قطعی برق داشتیم اون هم به دلیل تعمیرات و با کلی اطلاعیه و اعلامیه قبلی همراه بود !! (شهرک نفت)

  پاسخحذف
 19. داداش کجای کاری ! خیلی وقته برق سهمیه بندی شده . (من سهمیه ام رو می فروشم هر کی خواست)
  ساعت ۴ صبح به تنها چیزی که فکر نمی کنم خوردنه !

  پاسخحذف
 20. اصفهانم توی منطقه ای که ما هستیم چند روزه همین جور شده !

  با این اوصاف دیگه انرژی هسته ای حق مسلم ماست ! :پی

  پاسخحذف
 21. چه جالب.ما هم (شیراز) برقمون قطع میشه.الان دارم تو تاریکی این کامنتو میذارم. :D

  پاسخحذف
 22. شنیدید رادیو/تلویزیون اعلام کرد که برق هر شب تا صبح قطع می شه؟
  واقعا تاسف بر انگیزه برای کشورمون که برق هم نداریم
  فردا تشنگی هم اضافه می شه !

  پاسخحذف
 23. اینجا اصفهان هم قطعی برق هست ولی من Setup سیستمم رو جوری تنظیم کردم که با اتصال مجدد جریان برق خود به خود روشن میشه ویندوزش بالا میاد، کانکت میشه و شروع به دانلود میکنه!!! هرچی باشه اصفهانی هستیم دیگه :)

  پاسخحذف
 24. متاسفانه وزیر نیرو هم گفته ساعات کار اصناف باید تا ساعت 19 باشه حالا من نمیدونم الان تو این فصل که تا ساعت 20:30 که اصلا هوا روشنه چه لامپی روشنه بر چه اساسی این حرفو می زنن بعدش برای تاییداین حرف می گن اجرای این طرح برای کاهش ترافیک هم موثره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخحذف
 25. بابا چرا مسئولهای اداره برق یه لیست نمیدند به مردم تا ساعاتی که می خواند برقا قطع کنند همه خبر داشته باشند
  که اگر کاری دارند برنامه ریزی کنند

  پاسخحذف